Youtube satış ortaklığı son dönemde revaşta olan bir yöntem haline geldi. Aslında video sitesi olan youtube.com, google den sonra gelen ikinci arama motoru konumundadır gerek seo ya gerek affiliate marketing alanına büyük oranda katkı ve dönüşüm sağlamaktadır. Peki youtube satış ortaklıgı nasıl yapılır ?

Youtube.com üzerinde affiliate marketing türkçe adı ile satış ortaklıgı yapmanın birden çok yöntemi var bu yöntemleri bu sayfada ayrıntılı şekilde anlatacagız ve sayfa sonraki süreçlerdede devamlı güncellenecektir. Şimdi yöntemleri anlatmaya başlayalım.

1. Yöntem ;

Satış ortaklıgı yaptıgınız kampanyaya ait intro videolar hazırlayıp, acıklama kısmına referans linkinizi koymak ve video başlıgının yanı sıra anahtar kelimelerinide satış ortaklıgını yaptıgınız kampanyaya göre düzenleyip youtube de paylaşmak. Bu işlem sonucunca hedef kelime google de arandıgında sizin videonuzun sıralamada cıkması buyük olasılıktır yine videonuzun youtube üzerinde hedef kelimeyi arayanların karşısına çıkma ve nihayetinde ziyaretcinin, sizin referans linkiniz üzerinden satıs ortaklıgını yaptıgınız sayfaya gitmesi muhtemel ve mükemmel sonuçtur.  Kısaca satış ortaklıgı yaptıgınız kampanyaya özel videolar hazırlayıp linkleriniz ile beraber youtubeye yükleyecek ve arkanıza yaslanacaksınız.

2. Yöntem ;

Önümüzdeki günlerde yazılacaktır.

 

Yazar

yonetici

Yorum Yap

E-posta adresiniz güvenlik için istenmektedir sitede yayınlanmayacaktır.